top of page

Yetinmek ve seçmek en büyük lükstür.

Anlam çerçevenin içinde ne varsa yetinme kabiliyetine yetinme bilincine o yansır seçimlerine de.(İNANCINDA DİREKT ETKİLER.) Anlamın önemini kavramak bile yıllar alıyor. İnsan ancak elinden uçup gittiğinde ne kadarda anlamlı şeylere sahip olduğunu kavrıyor.

Yetinmeyi bilir misin sana verdiği kadarıyla hayatın hoş bilsen de bilmesen de yara bere içinde bu yollardan geçeceksin. Hayat herkesi yaralar varlıkla ya da yoklukla. Yetinmeyi bilmek çok önemli. Hep daha fazlası için uğraşıyor insan oysa sahip olduğu imkanlarla yapabileceği bir çok şeyi ıskalıyor. Saygınlık uğruna sağlığını kaybediyor sağlığını kazanmak için parasını bir kısırdöngünün içinde kaybolup gidiyor.

Oysa yetinmek ve doğru seçimler yapmak insanın hayatını kolaylaştırıyor ve daha yaşanabilir yaşadığından bir anlam bulabilir konuma getiriyor. Hep daha iyisi olacak bir başkasında hep daha güzeli.

Elindekilerin değerini biliyor musun? O jelatinli ışıl ışıl hayatların arkasında neler var ya da ne bedellerle yaşanıyor o ışıl ışıl hayatlar. Ne kadarı gerçek ve sahici. Sağlığını, güzelliğini kaybettiğinde elindeki mal varlığın tükendiğinde seni sen olduğun için sevebilecek sahip çıkabilecek kaç kişi var. İşte tüm zenginliğin bu. Parayla asla satın alınamayacak değerler var. Dürüstlük, ahlak ,güven, sadakat, inanç gibi.

Yetinmeyi bilen ve doğru seçimler yapan insanlar en büyük lükse sahiptir. Çünkü hata yapsa da onu destekleyecek yanlışını gösterecek sağlığını bile kaybetse onu yalnız bırakmayacak insanlar olur çevresinde. Seni hatalarınla kusurlarınla kabul eden ve o hataları kusurları düzeltmen için destek olan insanların varlığından daha lüks bir şey var mı hayatta.

Anlam çerçevenin içinde inançlı bir boyut varsa başına gelen olumsuzluklar sana hep manevi bir şeyler

katar. Varlıkta şükür yoklukta sabır yoldaşın olur en önemlisi umudun tükenmez. Yoldayız ve yolcuyuz mutlaka yolda taşlar kayalar olacak gül bahçeleri de. Gülleri bulunca şükretmek taş kayalara rast gelince sabretmeyi de bilmek lazım. İnsanız yanlış seçimlerde yapmış olabiliriz. Yanlışın neresinden dönersek kardır mantığıyla hayatımızı güzelleştirmenin ve doğru seçimler yapmanın çabası içinde olmalıyız. Sevgilerimle...

Son Yazılar

Hepsini Gör

yorgan gitti kavga bitti.

Nasrettin Hoca - Yorgan Gitti Kavga Bitti Nasrettin Hoca, bir kış günü, gece yarısı, kapısının önünde bir gürültü duymuş. Soğuktan dolayı yorganını sırtına alarak dışarı çıkmış. Birkaç kişinin kavga e

SEN VARDIN (sitede hiçbir parasal kazanç yoktur.)

SEN VARDIN BEN GÜLMEYİ ÖĞRENDİM SEN VARDIN ACIYA DAYANMAYI ÖĞRENDİM SABIR NEDİR BİLMEZ İKEN SABRETTİKLERİNİ GÖRÜNCE KENDİME GELDİM VEFA SENDE ŞEFKAT SENDE MERHAMET SENDE BİR BEN DEĞİL BİLİNİR HERKES

Comments


69508755_2345159568854714_61603797270444

Okuduğun için teşekkürler.

Daha erken ulaşmak için abone ol

Abone olduğunuz için teşekkür ederim​

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
bottom of page